trikes and choppers
Oyeyeye trike  Dobrod10
trikes and choppers
Oyeyeye trike  Dobrod10
trikes and choppers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

trikes and choppers


 
PrijemPortalLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Oyeyeye trike

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Oyeyeye

Oyeyeye


Broj poruka : 64
Points : 95
Datum upisa : 12.12.2010
Godina : 64
Lokacija : Subotica

Oyeyeye trike  Empty
PočaljiNaslov: Oyeyeye trike    Oyeyeye trike  Icon_minitimeSub 18 Dec 2010, 14:43

Dugo sam se neckao da li da ga napravim i odlucio sam se za izradu nesvakidasnjeg trike.Ovde cu iznositi moje korake prilikom izrade mog projekta Oyeyeye trike cvikeras
VW je kupljen i doteran i pocinje razmisljanje sa koje strane poceti jer nisam automehanicar.Uclanio sam se u jedan klub i pomoc mi je dala jedna izuzetno dobra osoba koja se zove Zoran .Hvala mu na savetima i strpljenju koje je imao za mene (to su pravi prijatelji )
Problemi su se nizali jedni za drugim ali se to postepeno resavalo , a kad vam nesto zavisi od drugih to je najgore.Zbog nedostatka alata poceo sam uzimati -kupovati alat .Prvo sam kupio CO2 aparat sa kojim sam imao dosta poteskoca dok sam ga osposobio jer nikad ga nisam posedovao da bi mu znao mane i onda korak po korak resio sve to ali posle jedno mesec dana .
Zatim sam krenio u kupovinu materijala za alat za savijanje cevi , odneo kod jednog majstora kojem je trebalo oko 3 meseca da mi to sve odradi i to ne po ceni za koju smo se pogodili nego vecom i jos nije onako kako bi trebalo da bude i jos se mucim malo sa njim da to odradim i povarim , polako sam gubio elan i volju i normalno dosla je i zima pa mi se bas i ne ide u garazu da to resavam .Doci ce i to vreme kad cu opet imati volju i dao sam sebi rok do proleca da bude gotov i debelo sam ubedjen da ce i biti.
I sad napokon da krenem na pocetak price , evo par slika da vidite sta se zamislilo i pocetci radova.Da je zamisljen bez krova bio bi davno gotov .Posto ce imati pola krova vreme mi oduzima krpljenje - skidanje svih trulih delova i stavljanje novog lima od 1,2 mm debljine sto je dodatno otezalo rad jer je teze raditi sa tom debljinom lima .

Ovo je bila zamisao

[You must be registered and logged in to see this image.]

Onda je nastao problem jer mi je receno da se sa takvom viljuskom ne moze registrovati trike ( sledi razocarenje zbog toga ) i idemo dalje kad vec ne moze tako znaci nece nikako .?

onda sam video trazeci po internetu jedan u kojega sam se zaljubio .
ovo je vrh vrhova kod trike

[You must be registered and logged in to see this image.]

i naravno javila se ideja da ta dva spojim u jedan i onda bi to izgledalo ovako odprilike.


[You must be registered and logged in to see this image.]

gledajuci po internetu dalje javljaju se ideje razne , dopalo mi se onda secenje krova i spustanje prozora da nije tako visok kao sto je kod bube nego da je recimo upola manji , pa bi to onda izgledalo ovako nekako

[You must be registered and logged in to see this image.]

prednji deo bube ne postoji i vrata se seku ukoso od gornje tacke do doljnje sarke i savija se prema mostu sasije gde stoje noge suvozaca i vozaca , razmisljam da ih tako uradim da se mogu i otvarati .

ovako za sad izgleda dok ne udjem na duzi period u garazu

[You must be registered and logged in to see this image.]

One zute cevi su samo postolje koje ima tockove da mi je lakse da pomeram konstrukciju tamo dolaze druge cevi .
Sad cu da napravim od drveta viljusku i da je postavim da vidim kolki ugao da uradim sobzirom da mi nedostaje mnogo profi alata za to .
zamislio sam tako da napravim ramove od drveta i to da mi bude kalup za cevi tako da sve dodje na svoje mesto kad se bude priheftalo i kasnije se sve to skine i povari kako treba.
napravljeni su i odbojnici jer sam uzeo felne aluminijumske od BMWa 15" mislim da su 7 jota .
[You must be registered and logged in to see this image.]

i treba jos da sastavim masinu za savijanje cevi koja ima dve dimenzije za 1" i druga je za 3/4"

[You must be registered and logged in to see this image.]

To bi bilo za sad ukratko to , vidimo se uskoro sa novim informacijama . cvikeras santa
Nazad na vrh Ići dole
felix

felix


Broj poruka : 122
Points : 176
Datum upisa : 15.12.2010

Oyeyeye trike  Empty
PočaljiNaslov: Re: Oyeyeye trike    Oyeyeye trike  Icon_minitimeSub 18 Dec 2010, 16:37

....... odlično, samo kako misliš da otvaraš vrata, mora da imaš dve šarke, šta ćeš sa zadnjim blatobranima, imaš u specijalizovanim radnjama za Bube od poliestera već proširene, odi na početnu stranu MK Čopre u galeriju gde su trajkovi, tamo imaš jednog koji je sličan onome što si zamislio, pa pogledaj ..............

...... puno sreće, samo napred i ja pratim kako će se dalje ovdijati ..............
Nazad na vrh Ići dole
Oyeyeye

Oyeyeye


Broj poruka : 64
Points : 95
Datum upisa : 12.12.2010
Godina : 64
Lokacija : Subotica

Oyeyeye trike  Empty
PočaljiNaslov: Re: Oyeyeye trike    Oyeyeye trike  Icon_minitimeSub 18 Dec 2010, 19:14

pokusacu da nacrtam pa ce biti jasnije .imacu uskoro goste pa ce morati ostati za kasnije .

gotovi su mi drveni delovi za viljusku pokusacu je sutra sastaviti bar nesto jer jedan deo moram ja da turpijam rucno a jedan deo iseci ubodnom pilom.
stigose gosti . vidimo se uskoro cvikeras
Nazad na vrh Ići dole
coffey

coffey


Broj poruka : 92
Points : 119
Datum upisa : 19.12.2010
Lokacija : Subotica

Oyeyeye trike  Empty
PočaljiNaslov: Re: Oyeyeye trike    Oyeyeye trike  Icon_minitimeNed 19 Dec 2010, 17:09

ako trebas neku pomoc u radu ja sam metalsko masinske struke ili rad kod dobrog glodaca a mozda ga i znas sam, javi rado cu ti pomoci sto ja mogu !
Nazad na vrh Ići dole
ghost_leader

ghost_leader


Broj poruka : 15
Points : 18
Datum upisa : 19.12.2010
Godina : 37
Lokacija : feketic

Oyeyeye trike  Empty
PočaljiNaslov: Re: Oyeyeye trike    Oyeyeye trike  Icon_minitimePon 20 Dec 2010, 13:20

samo napred i nek je sa srecom bez ikakvih poteskoca,pomno pratimo tvoj rad do kraja..
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Oyeyeye trike  Empty
PočaljiNaslov: Re: Oyeyeye trike    Oyeyeye trike  Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Oyeyeye trike
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Oyeyeye
» Rat Trike
» Moj buduci trike
» Devojke i trike
» Phoenix Trike - video

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
trikes and choppers :: - M O T O R I - A U T O M O B I L I - :: Auto-moto-radionica :: Moj projekat-
Skoči na: